SZKÓŁKA TENISOWA DLA DZIECI W SOBOTĘ- ZAPRASZAMY :)


 

Trochę historii ...

Klub tenisowy BTT"Wielki Szlem" został założony w 2007 roku . Jest inicjatywą grupy zapaleńców i miłośników "białego sportu" na Podbeskidziu.
 
            Głównym celem było powstanie pierwszego na terenie miasta Bielska-Białej klubu tenisowego, który będzie członkiem Polskiego Związku Tenisowego i w którym będzie prowadzone szkolenie rekreacyjne i zawodnicze.
           Początki klubu sięgają cztery lata wcześniej, gdzie na kortach w Cygańskim Lesie kształcili się i wychowywali pierwsi adepci tenisa ziemnego.
W tym czasie zorganizowano wiele turniejów dla dzieci i dorosłych miedzy innymi "Kubuś Cup" rozgrywany cyklicznie do dziś.
Odbyły się również dwa obozy tenisowe w Zakopanym /2005r/ i Sopocie /2006r./, gdzie młodzież była świadkiem turnieju ATP Orange Prokom Polish Open. Zajęcia prowadzili trzej instruktorzy Piotr Haczek, Przemysław Głowacki, Adam Skrzypczak.
Spośród dzieci wyselekcjonowano grupę sportową, która trenowała 3 razy w tygodniu. Do wyróżniających zawodników należeli:
- Mateusz Zolich,
- Jakub Blocher,
- Wojciech Niemczyk,
- Marek Dyczek,
- Błazej Dworzański
i Anna Gwizdak.
Na wiosnę 2007 roku na podstawie selekcji wśród dzieci w wieku 8-10 lat powstała grupa sportowa, która trenowała 4 razy w tygodniu.
Od 2007 roku klub jest organizatorem cyklu czterech turniejów, po których obywa się Turniej Masters w kategorii minitenisa.Od 2008 roku zostaje dołączona kategoria do lat 12.
W tym czasie nasi zawodnicy uczestniczą w turniejach w Pszczynie, Katowicach, Tychach i Chorzowie osiągając wysokie lokaty.
Wyróżniający zawodnicy w tym okresie to:
- Daria Sobolewska /zwyciężczyni cyklu turniejów tenisowych w 2007 i 2008r./
- Łukasz Kukla,
- Tomasz Zontek,
- Paweł Glendek.
Zajęcia prowadzili instruktorzy: Przemysław Głowacki, Piotr Haczek.
Klub nawiązuje też współpracę z innymi ośrodkami tenisowymi w Żywcu, Ustroniu i Tychach.
Odbyły się też obozy tenisowe: zimowy w Ustroniu /2008r./ i letnie w Chorwacji na Istrii /2008r.,2009r./, Gdzie młodzież i dzieci kibicowali czołowym zawodnikom świata na turnieju ATP Studena Croatia Open.
W 2009r. klub rozegrał pierwszy towarzyski mecz drużynowy z tenisistami z Tychów wygrywając w stosunku 4:3.
Ponadto klub zorganizował kilka imprez sportowo-tenisowych dla początkujących np. "Pierwszy tenisowy krok", "Puchar małego szlemika".
            Obecnie w klubie ćwiczą dzieci w pięciu grupach. Klub poszerzył szkolenie o przedszkole tenisowe, w którym uczęszczają dzieci od lat trzech.
Ponadto dzięki sponsorom uzyskano nowoczesny sprzęt niezbędny do prowadzenia i doskonalenia  zajęć z tenisa ziemnego. Nasi zawodnicy wkraczaja na listy kwalifikacyjne PZT .Wyróżniający zawodnicy to:
- Daria Sobolewska,
- Łukasz Kukla
oraz Bartek Trzos i Jakub Kaczmarczyk.

Twórz z nami historię tenisa ziemnego

na Podbeskidziu !

 

 


pros pro piłki rakiety tenis, trener tenisa Bielsko-Biała, tenis dla dzieci Copyright © 2010